DAİRE ALMAK İSTİYORUM FAKAT YETERLİ PARAM YOK !

DAİRE  ALMAK İSTİYORUM FAKAT YETERLİ PARAM YOK  !

DAİRE  ALMAK İSTİYORUM FAKAT YETERLİ PARAM YOK  !

Her insan barınma ihtiyacı duyar. Bundan dolayı hele birde evli ve ailesi ya da evlenmeye düşünenlerin ilk planıdır.  Evlenmenin kelime anlamı  tam da budur. Kiracı olmanın insanda getirdiği kötü duygu ise anlatılamaz. Kendi evim olsa şunu yapar böyle masraf yapar diye düşünürüz. Ama kiracılar bu konuda hep diken üstündedir.

Şimdiberaber nasıl bir dairem olabilir bunun için neler yapmamız gerekir bunlarımaddeler halinde sıralayalım.

ÖNCELİKPARAMIDIR ?

Kesinlikleparadır. Lakin ben bu üslubu biraz daha yumuşatmak istiyorum .  Yeterli miktarda param var ve ben istediğimdaireyi alabilirim, evet doğru bu şekilde çok rahat yapılabilir.  Ama ya yeterli param yok ise hayatım boyuncabir daireye sahip olamayacak mıyım;  tabiki de olabilirsiniz.  

Öncelikle gelirve gider tablonuzu tam olarak gözden geçirin. Ne kadar kazanıyorum ve ne kadarharcıyorum. Birazda olsa gelirimden yatırım için para kalıyor mu bunu iyice incelemeniz gerekiyor.  Eğer gelir Giderleri karşılamıyor ise konununen başına  gelmeli ve ciddi bir tasarrufoluşturmalısınız.  Çok ufak ama toplamdaciddi paralar tutan harcamalarınızdan kaçınmalı ve alacağınız ürünü alırkeniyice düşünmeli ve benim bu ürüne ne kadar ihtiyacım var diyerek kendinizitepeden tırnağa sorgulamalısınız.  Örnek sigarayıbıraksam ayda ve senede ne kadar tasarruf ederim , cep telefonum çok yavaşladıyenisini almalı mıyım gibi örnekleri çoğaltabiliriz.

Belirli birpeşinat  birikimi yaptınız  ve 2 oda 1 salon 80 veya 90 m2 bir daire banayeterde artık bile dediniz. İzmirde daire almayı düşünüyorsunuz lakin şöyle birpiyasaya çıkıp baktınız ki evdeki hesap çarşıya uymadı . evet klasik yeni dairealmak isteyenlerin başına gelen bir durumdur bu ama telaş yapmayın .

Peki böylebir durum karşısında neler yapılmalı ?

Önceliklebelirlediğiniz bölgede emlak komisyoncular odasına veya ticaret odasına kaydıolan bir emçı bulmanız gerekiyor. Neden emlakçıyla çalışmalıyım sorusunu başka bir makalede elealacağız.  İyi bir emlakçı emlakpiyasasında dengeleyici bir unsurdur.  Satın almak istediğiniz dairenin  sahibine gider 250 bin tl lik daireyi size300 bin tl fiyat ister ve siz bu konuda ne yapacağınızı  bilemezsiniz.  Tamda burada emlakçı devreye girer ve bilimseladı olan arabuluculuk faktörünü devreye sokar. 

E bu seferde komisyon bedeli artı bir masraf olarak karşımıza çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Lakin matematik yalan söylemez.  250 bin tl lik bir daireyi piyasaya göre dengeleyip satıcıya bunu söyleyen bir emlakçı size belkide 225 bin tl gibi fiyata alacak size 25 bin tl kar yaptıracağını unutmayın.  Ayrıca alacağınız dairenin resmiyetteki durumunu size en iyi şekilde açıklar ve hata yapmanızı engeller. 


Sosyal Medya'da Paylaş :

Son Eklenenler

İzmir Bergama Mahalleleri Haritası
..
İzmir Bergama Mahalleleri Haritası İzmir Bergama Mahalleleri Haritası
İzmir Bayındır Mahalleleri Haritası
..
İzmir Bayındır Mahalleleri Haritası İzmir Bayındır Mahalleleri Haritası
İzmir Bayraklı Mahalleleri Haritası
..
İzmir Bayraklı Mahalleleri Haritası İzmir Bayraklı Mahalleleri Haritası
İzmir Balçova Mahalleleri Haritası
..
İzmir Balçova Mahalleleri Haritası İzmir Balçova Mahalleleri Haritası
İzmir Aliağa Mahalleleri Haritası
..
İzmir Aliağa Mahalleleri Haritası İzmir Aliağa Mahalleleri Haritası
Paylaş
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir

izmiremlaks.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Et